niedziela, 6 listopada 2011

Przywódca stada

   To będzie krótki post, na temat "PRZYWÓDCY STADA".
Przywódca stada, przede wszystkim, musi emanować energią spokojnie asertywną. Nie można traktować psa jak swoje dziecko (pewnie wiele miłośników zwierząt się z tym nie zgodzi). Pies to przedewszystkim zwierzę, pies, rasa, imię (dokładnie w tej kolejności).
   Pies prawie niczym nie różni się od wilka, a jeżeli oglądałeś jakiś program przyrodniczy o wilkach, to wiesz że żyją w stadzie. Pies na wolności też żyje w stadzie. Uwierzcie mi, że pies będzie bardziej szczęśliwy mając za "przywódcę" swojego właściciela, a nie rodzica czy brata.
   Jeżeli chcesz polepszyć twoje relacje z psem, musisz być dla niego przewodnikiem. Nie możesz uczłowieczać psa bo to przede wszystkim ZWIERZĘ.
  
Pamiętaj że jeżeli zdecydujesz się być przywódcą, to musisz niem być każdego dnia, o każdej porze i musisz emanować energią spokojnie asertywną.

Energia spokojnie posłuszna

   Właściwą energią dla psa, który nie jest przywódcą stada, jest energia spokojnie posłuszna. Jest to najzdrowsza energia, jaka w relacji z tobą może emanować pies. Żeby ludzie i psy mogli się skutecznie porozumiewać, pies musi emanować energią spokojnie posłuszną. Dopiero wtedy człowiek może sprawić, że pies go posłucha. Przykładem takiej energii są psy ratownicze i psy, które pracują z ludźmi niepełnosprawnymi. Psy, muszą emanować energią spokojnie posłuszną np:
- Podczas karmienia
- Podczas zabawy w aportowanie
- Podczas wychodzenia na spacer
- Podczas samego spaceru
   Nie możesz karmić, bawić się czy wychodzić na spacer z psem, który jest podekscytowany. Nie można wypowiadać słów, które jeszcze bardziej podekscytują naszego pupila. Większość ludzi popełnia ten błąd, mówiąc do psa "Skarbeńku, pójdziemy teraz na spacerek. Taak ty lubisz wychodzić na spacerek. Moje kochanie jest taki szczęśliwy". Wtedy pies skacze na was i biega z prędkością światła po mieszkaniu, i w rezultacie, ludzie skarżą się potem na psa, że szczeka na wszystkie przechodzące obok niego psy, ciągnie za smycz itp. Pies musi znajdować się w stanie spokojnie posłusznym, zanim wyjdziemy z nim na spacer. Pies, musi znajdować się w takim stanie jak na obrazku. Może też siedzieć, ale w obu przypadkach uszy psa mogą, ale nie muszą leżeć. Pies musi się całkowicie poddać przywódcy stada.

Energia spokojnie asertywna

   Skoro już wiesz, na czym polega potężny język energii, kolejnym krokiem, będzie umiejętność zaprzęgnięcia jej do działania, aby wzmocnić i poprawić komunikację pomiędzy tobą, a twoim psem.
   Pies potrzebuję zaledwie kilku sekund, żeby określić jaką energią emanujesz, zatem musisz być konsekwentnym. Przebywając z twoim psem, powinieneś przez cały czas emanować spokojnie asertywną energią. Spokojnie asertywny przywódca zawsze nad sobą panuje.
   Co można powiedzieć o osobowościach spokojnie asertywnych? To liderzy zwierzęcego świata. Wśród ludzi bardzo trudno spotkać osoby o takim charakterze.
   Według Cesara najlepszym przykładem osoby ze spokojnie asertywną energią jest Oprah Winfrey. To największy wzór profesjonalizmu. Jeżeli chcesz zobaczyć osobę spokojnie asertywną, to obejrzyj parę odcinków "Oprah Winfrey Show". Myślę, że obserwując w jaki sposób Oprah komunikuję się ze swoimi gośćmi i publicznością, zrozumiesz, jak powinna zachowywać się osoba spokojnie asertywna.
   Postaraj się komunikować z psem przy pomocy energii, a nie przy pomocy głosu. Psy przede wszystkim używają nosa, oczu i uszu (dokładnie w tej kolejności). Jeżeli myślisz, że jak twój pies usiądzie jak krzykniesz "siad" to sukces? To dobrze bo to jest sukces, ale pamiętaj (NOS, OCZY, USZY). Pies używa nosa do odczytywania naszej energii. Spróbuj kazać psu usiąść, bez pomocy słów, tylko samą emanowaną energią. To dopiero sukces! Jeżeli opanujesz komunikowanie się z psem przy pomocy energii, to wiec że masz zadatki na przywódcę stada.

Sposób komunikacji z psem

   Czy przypominasz sobie dr. Dolittle, człowieka, który potrafił rozmawiać ze zwierzętami?
Najwyraźniej ta wspaniała postać przez kilka pokoleń trafiała do serc zarówno dzieci, jak i dorosłych.
Pomyślcie tylko, jak wielu słów można by oszczędzić, gdybyśmy ujrzeli rzeczywistość w taki sam sposób, w jaki postrzegają ją zwierzęta.
Co byście powiedzieli, gdyby tajemnica dr. Dolittle była czymś więcej niż tylko twórczą fikcją?
   I tymi słowami Cesar Millan nie chce powiedzieć, że istnieje coś takiego jak komunikacja między gatunkiem ludzkim a psim, przy pomocy słów. On chce powiedzieć że na świecie znajduję się język, o którym już dawno zapomnieliśmy, którym komunikujemy się na co dzień, a tak naprawdę nic o nim nie wiemy.
  Uwierzcie mi, istnieje uniwersalny język, którym komunikujemy się ze wszystkimi zwierzętami i ze wszystkimi ludźmi.
   TEN PRAWDZIWIE UNIWERSALNY, MIĘDZYNARODOWY JĘZYK TO ENERGIA.

Częste problemy

   Czy twój pies doprowadza cię do szaleństwa? Czy jest agresywny, nerwowy, zalękniony albo po prostu sztywny z napięcia? A może twój pupil ma na jakimś punkcie obsesje (skacze na gości lub zamęcza cię nieustannymi prośbami o aportowanie jego najlepszej, starej i ukochanej piłeczki tenisowej?).
Albo uważasz że masz idealnego psa, tylko chcesz poprawić wasze relacje?
Naprawdę chcesz się dowiedzieć, co kieruje twoim psem? Chciałbyś wniknąć do jego umysłu, żeby wzmocnić waszą więź?
   Jeśli twierdząco odpowiedziałeś na którekolwiek z powyższych pytań, znaczy że trafiłeś pod właściwy adres.
   Problemy - Jeżeli pies nie ufa swojemu właścicielowi i nie uważa go za stabilnego przywódcę, traci jasność co do podziału ról w stadzie. Pies, który nie wie, kto dowodzi, obawia się, że stado nie przetrwa i dlatego usiłuję wypełnić lukę, objąć brakującą rolę przywódcy, często zachowując się w sposób nieprzewidywalny. To z kolei może powodować agresję, lęk, strach, obsesję lub fobie, które nazywam problemami.


Na początek trochę opisu bloga.

Witam

   Na tym blogu dowiesz się co nieco o psychologii i rehabilitacji twojego psiaka.
A więc, jeżeli twój pies zawładnął twoim domem, albo wręcz przeciwnie, wychowujesz psa, który boi się własnego cienia? Nie wiesz co masz począć? Nic prostszego! Po prostu czytaj mojego bloga a ja spróbuje ci wyjaśnić, co robisz źle w wychowywaniu twojego pupila.
   To nie są moje metody. Jak dla mnie, najlepszym psim behawiorystą i ekspertem w dziedzinie zachowań psa jest Cesar Millan. Jest świetnym psim szkoleniowcem (nie treserem). Nie uczy psów takich komend jak "siad", "zostań", "do nogi" i "leżeć", on uczy kontrolowania psa, przez emanowanie energią "SPOKOJNIE ASERTYWNĄ". Jest to energia, którą emanujesz, aby pokazać swojemu psu, że jesteś asertywnym i spokojnym przewodnikiem stada. Asertywny nie znaczy rozgniewany czy agresywny. Spokojnie asertywny oznacza zawsze współczujący, ale kontrolujący. No to na tyle w opisie bloga. Zauważcie że już w opisie, dostajesz pierwszą wskazówkę. W następnym poście wytłumaczę, co to za wskazówka i dokładniej ją opiszę. Do zobaczenia.