poniedziałek, 14 listopada 2011

Recepta na zrównoważonego i zdrowego psa

   Recepta jest prosta: żeby mieć zrównoważonego psa, musisz zapewnić mu trzy rzeczy:
- Ćwiczenia
- Dyscyplinę
-Czułość
   W takiej właśnie kolejności!
Dlaczego kolejność jest ważna? Bo jest to naturalna kolejność wrodzonych potrzeb twojego psa. Największy problem polega na tym, że większość psów otrzymuje tylko część z tej recepty czyli: Uczucia, uczucia, uczucia. Niektórzy ludzie radzą sobie lepiej i zaspokajają potrzeby psów, dając im połowę: Ćwiczenia i uczucia. Inni zaspokajają wszystkie trzy rodzaje potrzeb, ale uczucia są na pierwszym miejscu, a jest to droga prowadząca do ukształtowania niezrównoważonego psa. Owszem wasze psy dopominają się o czułość, ale bardziej potrzebują ćwiczeń i przywództwa. W następnych postach bardziej rozwinę poszczególne części recepty, ale teraz powiem ogólnie.
   1.Ćwiczenia.
Powinny być podstawową i najważniejszą aktywnością, jaką wspólnie podejmują pies i osoba dla niego ważna (czyli Ty)!
   2.Dyscyplina.
Polega na ustanowieniu zasad. granic i ograniczeń w relacji pomiędzy psem a ważną dla niego osobą. Dyscyplina oznacza także regularność prac i aktywności.
   3. Uczucie.
To powinien być ostatni z elementów kontaktu psa i ważnej dla niego osoby. Czułość i okazywanie uczuć mogą być także wykorzystywane jako nagroda za dobre zachowanie. Ale musi być okazana, kiedy pies emanuje spokojną energią.